Search

Ako sme v sobotu vyrobili hrad a priletel drak

Updated: Jun 11, 2020Maminka vyrobíš mi hrad, prosím?


Povedal jedného dňa náš starší poklad. Bolo to slovo do bitky, priam historickej. A tak som sa večer vyzbrojila nožničkami, pravítkom a lepidlom, aby som sa pustila do veľkého kusu kartóna.


Ak ste si práve pomysleli, ale kde mám doma zohnať kartón a ešte k tomu veľký?, ponúkame vám skvelý tip. Zastavte sa v hračkárstve. Nebojte sa, nemusíte nič kupovať. Na rozdiel od Lega, ktoré s narodeninovou pravidelnosťou prevetráva naše peňaženky, vám kartóny zo skladových zásob ochotne venujú zadarmo. Dokonca aj bez zákazníckej kartičky. Vážne, nevymýšľame si, vyskúšali sme to.

A tak, kým deti sladko spinkali, začali sa u nás rysovať prvé hradby.

Cimburie je skvelá vec, lebo pravouhlé tvary sa strihajú a režú celkom ľahko. To bola taká rozbehovka. O chvíľu sa v hradnom múre otvárala aj hradná brána. Potom pribudli okná (nabudúce musím pridať aj padací most) a na hradbách sa trepotali papierové vlajky.


Kým naša princezná ešte snívala vo svojej postieľke, zjavil sa na oblohe drak. A namieril si to rovno na hrad. Ešte štastie, že máme doma aj malého rytiera. A tak vzniká dohoda. Drak má na hrade prechodný pobyt a vyháňa strašidlá spod detských postieľok. Obojstranne výhodné, čo poviete?

Teraz sa s vami podelím o najkrajší moment. Tá radosť, keď ráno zbadali papierový hrad, sa ani nedá opísať. Som šťastná, deti sú šťastné. Ďalej sa zbytočne nerozpisujem. Radšej za hlasného štebotu dnes popíjam kávu v našom kráľovstve a užívam si zaslúžený odpočinok po nočnej šichte.


P.S. Na Deň detí majú pripravené malé drevené meče, ale to je zatiaľ prekvapenie. Neprezraďte to!

44 views0 comments

Recent Posts

See All
Please Note

© Minicreativity. Proudly created with wix.com

  • Facebook
  • Instagram